niedziela, 24 kwietnia 2011

Mini konkurs wielkanocny - czy znasz wrocławskie świątynie:P

W wielkanocny poranek odwiedziliśmy dwie wrocławskie świątynie. Po powrocie do domu malowaliśmy z dziećmi impresje na ich temat.
Konkurs polega na tym , by odgadnąć, wnętrza czego przedstawiają malunki.
Sprawa nie jest łatwa, ponieważ dzieła są mocno psychodeliczne. Dlatego przymróżcie oko, wypijcie kielicha i zgadujcie:Na pierwszym rysunku jest pewna myląca rzecz: naprawdę za oknem nie ma drzewa (to coś z czerwonymi owocami), tylko coś całkiem innego. Ale lubię, jak za oknem jest drzewo, więc tak sobie narysowałam.

Nagrodami są: mapa "Weekend w okolicach Wrocławia";


...przewodnik po mojej kochanej Świdnicy autorstwa Sobiesława Nowotnego;


...a ponieważ jest to konkurs dorosło-dzieciowy, dołącza do nich krokodyl, wykonany przeze mnie, pralny w pralce, jeden z moich najbardziej udanych: Czekam do zgadnięcia i do końca maja:)

4 komentarze:

Bozena Wojtaszek pisze...

Świątyń nie zgadnę, z krokodyla już wyrosłam, a Świdnicki przewodnik mam.Ale muszę się odezwać bo nie dość, że mieszkasz w "moim" ukochanym Wrocławiu, to jeszcze i Świdnicę lubisz, znaczy - sister in soul :)
Moja wrocławska miłość sięga czasów prehistorycznych, w nowych odwiedziłam go chyba tylko ze dwa razy, ale co za różnica? Wypiękniał tylko, dusza została ta sama.

Bobe Majse pisze...

Ja też pozakonkursowo...
Wszędzie widzę macewy :) ale to pewnie dlatego, że w czasie świąt zwiedziłam aż 4 kirkuty!

Sara pisze...

...A ja myślałam, że Łódź, "Kwiaty polskie", te sprawy... A tu proszę! KryptowrocLOVEianka:)
Dziękuję za dobre słowo:)

Ciociu Bobe, to NIE są macewy! Zgaduj dalej;) Podpowiem, że blisko, tj. topograficznie! Mam nadzieję, że wszystkie 4 zostały obfocone i będą nam zaprezentowane.

Zagadka jest w pewnym sensie łatwa, bo na obu rysunkach są takie jednoznaczne cosie... no, może niejednoznacznie odtworzone:), ale są... już więcej nie podpowiem...

Sara pisze...

No co, nikt tam nie bywa?! Ta palemka na drugim po prawej nic Wam nie mówi?!!! :DDDD